Array

Okolica

Ośrodek Dziubasówka znajduje się w malowniczej części w Suchem, zaraz koło Poronina w odległości 7 km od Zakopanego. W pobliżu biegnie znany szlak turystyczny z Poronina na szczyt Gubałówki, skąd można podziwiać piękną i wyjątkową panoramę polskich i słowackich Tatr.

Poronin, pod który należy Suche jest góralską wsią położoną 740 metrów nad poziomem morza, blisko Zakopanego. Od 4 maja 1995r. jest siedzibą Urzędu gminy obejmującej zasięgiem między innymi Suche.

Ze względu na warunki klimatyczne, glebowe, geograficzne i przyrodnicze teren gminy uważany jest za idealny do biernego i czynnego wypoczynku.

Piękne widoki, panoramy Tatr, czyste górskie powietrze, świerkowe lasy, bujne łąki, wyższe i niższe wzniesienia oraz krystalicznie czyste potoki zachęcają do wypoczynku, a przysłowiowa gościnność górali poroniańskich sprawia, że pobyt u nas daje poczucie swojskości i rodzinnego ciepła.

Suche znajduje się przy słynnej „Zakopiance” i linii kolejowej Zakopane-Kraków.

 

Oferta


Aktualności

Miło nam Państwa poinformować, że ruszyła właśnie nowa strona domu wczasowego Dziubasówka. Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu nowy wygląd portalu.więcej